Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Fonksiyonel Çikolata

Fonksiyonel Çikolata

Fonksiyonel gıdalar son dönemde en çok ilgi çeken sağlık ürünlerinin başında geliyor. Avrupa Birliği Fonksiyonel Gıda Komisyonunun tanımına göre fonksiyonel gıda temel beslenme özelliklerinin yanında insan sağlığına destek olan gıdalar için kullanılan bir terim. Buna göre bir fonksiyonel gıdada ya insan sağlığına destek olduğu bilinen doğal bir içerik olabiliyor veya bir gıdadan zararlı olduğu bilinen bir faktör çıkarılmış/azaltılmış olabiliyor (sodyumu azaltılmış tuz gibi).

Çikolata ise herkesin bildiği gibi en sevilen gıdaların başında geliyor. 2017 verilerine göre dünyada çikolata tüketimi her yıl artıyor ve zirvede kişi başına yıllık 8,8 kg tüketim ile İsviçre var. Bunu ortalama 8 kg ile Almanya ve İngiltere takip ediyor. Ülkemiz bu konuda ilk 10 veya 20 içinde olmasa da bazı kaynaklara göre yıllık ortalama tüketim 3 kg civarında.

Madem çikolata bu kadar sevilen bir gıda, neden bir fonksiyonel gıda haline dönüşmesin? Live Yourself olarak kendimize bu soruyu sorduk ve 3 yıllık bir ön çalışmadan sonra Şubat 2020’de fonksiyonel çikolatalarımızı piyasaya çıkardık!

Çikolata dendiği zaman akla şeker ve yağ geliyor ve bu çikolatadan alınacak keyfi etkiliyor ister istemez. Live Yourself çikolatada biz herhangi bir tatlandırıcı veya işlenmiş şeker / mısır şurubu vs. kullanmadık. Doğal şekerin en sağlıklı formu kabul edilen pancar şekeri ile formülasyonlarımızı hazırladık. Kakao oranını %80’in üzerinde tutmaya özen gösterdik, böylece kakao flavonlarından gelecek antioksidan koruyucu etkinliği de en üst düzeyde tutabildik.

Modern insanın günlük koşuşturması içinde kısa bir mola vermesini sağlayacak, bir yandan çikolatanın keyfini çıkarırken bir yandan da fonksiyonel bir destek almasına yardımcı olacak çikolatalarımız günlük enerji desteği için Ginseng & Maca, cilt sağlığı için Collagen, antioksidan koruma için Resveratrol ve yoğun bir günün yorgunluğunu atıp rahatlamaya yardımcı olmak için Melissa içeriyor.

Live Yourself ile kendinize iyi bakın!