Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ön Bilgilendirme Formu

1. TARAFLAR

SATICI:
Ünvanı : CELL REPROGRAMMİNG İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Adresi : Küçükbakkalköy Mah. Yüksel Sok. No.3/A Ataşehir / İstanbul
E-Posta: info@liveyourself.com.tr

ALICI:
Adı/Soyadı/Ünvanı:
Adresi:
Telefon:
E-Posta:
T.C. No:

2. KONU

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen Ürünlerin (“Ürünler”) satışı ve teslimi ile ilgili olarak, Alıcı’nın 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir. Ayrıca Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca 5/1 a, d, g ve h maddelerindeki hususlara ilişkin bilgiler işbu Ön bilgilendirme Formu’nda yer almaktadır.

ALICI, bu ön bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, SATICI tarafından ALICI’ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

3. SATIŞA KONU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.
Tarih :
Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
Ödeme şekli:
Teslimat adresi:
Ödenecek Tutar:
Alınan Ürünler:

4. ÖDEME VE TESLİMAT
Sitemizde aşağıdaki şekillerde sipariş verebilirsiniz:
1. Kredi Kartı ile Ödeme: Bütün kredi kartları sitemizde geçerlidir.
2. havale ile ödeme: Havale ile ödeme yaptığınızda lütfen açıklama kısmına sipariş onayından sonra oluşacak olan sipariş/fatura numaranızı ekleyiniz.
Siparişleriniz onaylandıktan sonra 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir. (resmi tatiller ve hafta sonları hariç) Hafta sonu verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınacaktır. Sitemizin Aras Kargo ile anlaşması vardır. Kargo şirketi satın aldığınız ürünü belirttiğiniz adrese teslim eder. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir. Teslim aldığınız ürünü kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Eğer ürününüz zarar görmüş ise, ürününüzü teslim almadan TUTANAK tutturarak kargo yetkilisine iade etmenizi önemle rica ederiz. Tutanak olmaması durumunda ürün hasarından dolayı Liveyourself, kargo şirketinden hasar tazmini yapamayacağından sizlere bu bedel iadesi yapılamamaktadır.
Teslimat Adresi:
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi:
Sipariş Tarihi:
Teslim Şekli:

5. CAYMA HAKKI
Satıcı, tüketicinin hiçbir – gerekçe göstermeksizin ve herhangi bir cezai şart bedeli ödemeksizin teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt eder.
İade işlemlerinin yapılabilmesi için İade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce, ‘’Ürün İade Talebi” mesaj konusu altında ve sipariş numarası ile birlikte info@liveyourself.com.tr adresine mesaj gönderilmesi gerekmektedir. Telefon, faks ve e-mail gibi geçerli olmayan ve ispatı tartışmalara neden olan yollarla yapılan bildirimler yapılmamış sayılır. İade talebinize istinaden firmamız, iade talebinizin tarafımıza ulaştığına ilişkin size bir teyit bilgisi gönderecektir.

6. CAYMA HAKKININ KULLANIMINA VE ÜRÜNÜN İADESİNE İLİŞKİN HÜKÜMLER
6.1. Faturasız ve orijinal ambalajı bozulmuş ürünler için iade işlemi yapılamaz.
6.2. Orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, kullanılmış, bozulmuş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
6.3. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte sizdeki tüm kopyaları ile faturanın aslı ve iade takip numaranızı göndermeniz ve iade formunu doldurmanız gerekmektedir. Müşteri, ürünü göndermeden önce, İade Formu´nu doldurarak İade Başvurusu´nda bulunmalı ve başvurusu onaylanmadan ürünü göndermemelidir. Bu şekilde gönderilen ürünler, firmamızca kabul edilmeyip, geri iade edilecektir. İade talebinize istinaden firmamız, iade talebinizin tarafımıza ulaştığına ilişkin size bir teyit bilgisi gönderecektir.
6.4. İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır ücretsiz gönderiden faydalanabilmek için, paketinizi Aras Kargo ile Satıcı´nın yukarıda belirtilen adresine ulaştırmalısınız. Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.
6.5. Kozmetik ürünlerinin iadesi, ürünlerin iade şartlarına uygun olarak alıcı tarafından muhafazası halinde mümkündür.
6.6. Gelen ürün öncelikle liveyourself tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 14 gün içerisinde ürün ücreti banka kartı ya da kredi kartınıza iade edilir. Bu süre cayma bildiriminin liveyourself’e ulaşması ile başlar. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir.
6.7. Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
6.8. Sadece liveyourself.com.tr üzerinden alınan ürünlerin iadelerinin gerçekleştirilebildiği ve değişimlerinin yapılabildiği unutulmamalıdır.

7. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
7.1. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel veri olarak tanımlanabilecek ALICI’ya ait ad, soyad, e-posta adresi, T.C. Kimlik numarası, iletişim verileri, finansal/mali veriler;
Sipariş almak, ürün ve hizmetleri sunmak, ürün ve hizmetleri geliştirmek, sistemsel sorunlarının çözümü, ödeme işlemlerini gerçekleştirmek, siparişler, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak, ALICI’ya ait bilgilerin güncellenmesinde ve üyeliklerin yönetimi ve sürdürülmesi ile ALICI ile SATICI arasında kurulan mesafeli satış sözleşmesi ve sair sözleşmelerin ifası amacıyla ve 3. kişilerin teknik, lojistik işlevlerinin SATICI adına yerine getirilmesini sağlamak için SATICI, SATICI iştirakleri tarafından kaydedilebilir, yazılı/manyetik arşivlerde muhafaza edilebilir, kullanılabilir, güncellenebilir, paylaşılabilir, transfer olunabilir ve sair suretler ile işlenebilir.
7.2. ALICI’ya, yürürlükteki mevzuata uygun şekilde, ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik bilgilendirme, işlem, uygulamaları için SATICI tarafından SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletişimler yapılabilir, ALICI kendisine ticari elektronik iletiler gönderilmesini kabul etmiştir.
7.3. ALICI tarafından İnternet Sitesi’nde girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler SATICI tarafından alınmıştır. Bununla beraber, söz konusu bilgiler ALICI’ya ait cihazlardan girildiğinden ALICI tarafından korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için, virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dahil, gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu ALICI’ya aittir.
7.4. ALICI, SATICI’ya belirtilen iletişim kanallarından ulaşarak veri işlemesinin durdurulmasını talep edebilir. ALICI’nın bu husustaki açık bildirimine göre, kişisel veri işlemleri yasal azami süre içinde durdurulur; ayrıca dilerse, hukuken muhafazası gerekenler ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da kimliği belli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. ALICI isterse kişisel verilerinin işlenmesi ile ilgili işlemler, aktarıldığı kişiler, eksik veya yanlış olması halinde düzeltilmesi, düzeltilen bilgilerin ilgili üçüncü kişilere bildirilmesi, verilerin silinmesi veya yok edilmesi, otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz, verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğrama halinde giderilmesi gibi konularda SATICI’ya her zaman başvurabilir ve bilgi alabilir. Söz konusu başvurular incelenerek yasal süresi içerisinde ALICI’ya mevzuatta öngörülen sürelerde dönüş yapılacaktır.

8. DİĞER HÜKÜMLER
8.1.Şikayet ve itiraz konusunda başvurular Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin / Alıcı’nın malı satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetine veya yetkili tüketici mahkemesine yapılabilecektir.
8.2.Tarafların, bu sözleşmenin imzalandığı sırada belirttikleri adreslerin değişmesi halinde yeni tebligat adreslerini adres değişikliğine ilişkin olduğunu açıkça bildirir iadeli taahhütlü mektup ile yazılı olarak derhal bildirme yükümlülüğü vardır. Aksi takdirde, eski adrese yapılmış tebligatların yasal mevzuat uyarınca geçerli olduğu kabul edilmiş sayılacaktır.
8.3. SATICI tarafından yapılan işbu sözleşmeye konu ürünün satışı, nihai tüketiciye yöneliktir. Satıcı; ALICI’nın ürünü yeniden satış amacı ile satın aldığından şüphe duyar ya da işbu hususa ilişkin emareler tespit ederse, bu durumunda sözleşmeyi tek taraflı olarak ve haklı sebeple feshedebilir.
8.4. İşbu sözleşmeye ilişkin damga vergisi SATICI tarafından ödenecektir
8.5. İşbu sözleşmede verilen bilgiler, kullanılan uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verilmektedir.
İade adresi:CELL REPROGRAMMİNG İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Küçükbakkalköy Mah. Yüksel Sok. No.3/A Ataşehir / İstanbul Türkiye
SATICI: CELL REPROGRAMMİNG İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

ALICI:

9. İADE ŞARTLARI
liveyourselfkincare.com sitesinden satın almış olduğunuz ürün/ürünler için siparişinizi teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde “HERHANGİ BİR GEREKÇE GÖSTERMEDEN VE CEZAİ ŞART ÖDEMEDEN” cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz.
• İade etmek istediğiniz ürünleriniz için ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, hasar görmemiş, kullanılmamış olması, hediyeli ürün ise hediyesi ile ve varsa tüm aksesuarları ile birlikte gönderilmesi ve ürünün kutu, poşet, etiket ve ambalajının kayıp veya deforme olmamış olması gerekmektedir. Tüketici Hakları İptal ve İade Koşulları 22. Maddesi gereğince; “ Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
• İade etmek için iletişim formunu doldurarak siparişinizi teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde orijinal ambalajında ve faturası ile birlikte aşağıda belirttiğimiz adrese geri göndermeniz gerekmektedir.
• Gönderi sırasında hasar görmemeleri için ürünleri dikkatlice paketleyiniz.
• İade kargonuz bize ulaştıktan ve ürünün iade koşullarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 48 saat içerisinde iade işleminiz gerçekleştirilecektir.
• İade onaylandığında, yasal süre olan 14 gün içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre cayma bildiriminin Liveyourself’e ulaşmasıyla başlar ve İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Bu nedenle bedel iadesinin süresinde yapılmasına rağmen bankadan kaynaklı gecikmelerden Liveyourself sorumlu değildir.
• Havale ile yapılan ödemelerde, iade onayı almak istediğinize dair gönderdiğiniz e-mail’de ürün bedelinin iade yapılacağı banka bilgilerini mutlaka belirtiniz.
• Siparişinizin kargoya verilmiş olması durumunda da sipariş iptalini gerçekleştiremeyeceğimizi belirtmek isteriz.

İade adresi: CELL REPROGRAMMİNG İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Küçükbakkalköy Mah. Yüksel Sok. No.3/A Ataşehir / İstanbul

10. YETKİ ŞARTI
İşbu Form’un uygulanmasından doğacak ihtilaflarda İstanbul Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri ile Alıcı’nın malı satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyeti veya tüketici mahkemeleri yetkilidir.

11. DİĞER HÜKÜMLER
İşbu Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda Tüketici tarafından okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir. Tüketici, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni imzalamakla işbu Ön Bilgilendirme Formu şartlarını kabul ettiğini kabul taahhüt ve beyan eder.